Biyografi

Hamide Uysal Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? Şarkıları? Evli mi?

Hamide Uysal kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı müzisyenlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Hamide Uysal’dan söz edeceğiz.

Hamide Uysal Kimdir?

  • Müzisyen.

1980 yılında Malazgirt’te dünyaya gelen Hamide Uysal, ilkokul eğitimini Sakarya’da lise eğitimini ise Mersin’de tamamlamıştır. Lise yıllarında katıldığı bir yarışmada Türk Sanat Müziği dalında birincilik kazanana Hamide Uysal, lisans eğitimini ise İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü’nde tamamlamış ve burada Ferşan Başaka, Mehmet Şeker, Erol Sayan, Selahattin İçli gibi isimlerden dersler almıştır. Ayrıca Kartal Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde nazariyat ve repertuar dersleri veren Hamide Uysal, 2016 ile 2020 arasında CRR Türk Müziği Topluluğu’nda konserler vermiş ve TRT İstanbul Radyosu’ndaki birçok programın yapımcılığını üstlenmiştir. Hamide Uysal halen TRT İstanbul Radyosu’nda yapımcı olarak müzisyenlik kariyerine devam etmektedir.

Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Hamide Uysal, müzisyenlik çalışmalarına TRT İstanbul Radyosu’nda devam etmektedir. Tecrübeli ve başarılı müzisyen Hamide Uysal hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri kim, evli mi bekar mı gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • alaturkarecords.com, Hamide Uysal, erişim tarihi: 23 Nisan 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds