Biyografi

Hande Sümertaş Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Görevinden Ayrıldı mı?

Hande Sümertaş kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kaç, evli mi bekar mı? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Hande Sümertaş’tan söz edeceğiz.

Hande Sümertaş Kimdir?

1977 senesinde İstanbul’da dünyaya gelen Hande Sümertaş, eğitimini Amerika Birleşik Devletleri’nde tamamlamıştır. Daha sonrasında Bahçeşehir Üniversitesi Spor Yöneticiliği programlarına katılmıştır. 43 yaşındaki Hande Sümertaş uzun süre Galatasaray A Takımı sosyal medya koordinatörü olarak görev yapmıştır. Sümertaş, daha sonra beIN Sports’la anlaşmış ve Katarlı yayıncının sosyal medya koordinatörlüğüne getirilmiştir.

Ağustos 2020 tarihinde beIN Sports’un medya direktörü olarak çalışan Hande Sümertaş’ın ismi zaman zaman çalıştığı eski takımı Galatasaray’la anılmaktadır. Yayıncı kuruluş beIN Sports’a Galatasaraylı eski bir çalışanın atanması rakip takım taraftarlarının tepkisini çekiyor.

Hande Sümertaş’ın daha öncesinde Galatasaray’da çalışması, Fenerbahçeli ve Beşiktaşlı taraftarlar başta olmak üzere diğer takımlar tarafından sert bir muhalefete dönüşmüş durumda. Sosyal medyada taraftarlar, Hande Sümertaş’ın istifa etmesi, görevinden ayrılması yönünde paylaşımlar yapmaktadır.

Hande Sümertaş’a yönelik hakarete varan açıklamalar da yine sosyal medya üzerinden, Ahmet Çakar gibi spor yorumcuları tarafından adeta hedef gösterilerek yapılıyor. Federasyon başkanının Fenerbahçeli olduğu (4654 sicil numaralı) ülkede özel bir şirketin başındaki ”sosyal medya direktörüne” hakaretler yağdırılıyor. İşin tuhafı da başarısızlıkların sebebi bu kadınmış, yenilgilerin ise Hande Sümertaş’ın başının altından çıkmış gibi gösterilmesi. Çok ilginç. Daha da ilginç olan ise her yenilgi sonrasında Hande Sümertaş’a yüklenilmesi.

Hande Sümertaş ile İlgili Aramalar

Google’da Hande Sümertaş ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; Hande Sümertaş kimdir nerelidir Hande Sümertaş Twitter Hande Sümertaş, beIN sport Hande Sümertaş Instagram Hande Sümertaş beIN Sports Hande Sümertaş beinsports Hande sümertaş kavga Hande Sümertaş linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.