Harran’da Deveye Zulüm

YouTube’da ortalıkta dolaşan bir video hayvanseverler tarafından büyük tepki çekti. YouTube’daki videoda bir devenin üzerine yöreyi ziyarete gelen çocuklar bildiriliyor ve deveden yere çökerek üzerinde taşıdığı çocukları yere indirmesi bekleniyor. Buraya kadar her şey oldukça normal. Fakat Ekşi Sözlük’te “hayyamist” adlı kullanıcının ifade ettiği şekliyle devenin diz kapakları sert zemine basa basa soyulmuş ve hayvan ıstıraptan çığlıklar atarak üzerindekileri yere indirmeye çalışıyor.

İlginizi Çekebilir:  Vizyon Nedir?

Suriyeli olduğunu söylediği bir kişi tarafından yüzüne sopayla vurularak hayvanın istenen komutları yerine getirmesi bekleniyor.

Olayın geçtiği yer Harran. Harran’da Kültür Evi adını verdikleri yerlerde turistlere kerpiçten yaptıkları evleri ve evlerin önündeki develeri gösteren Arap işletmeciler, 10 TL’ye isteyenleri devenin üzerinde iki metre götürüp getiriyorlar.

İlginizi Çekebilir:  Güneş Gazetesi Hakkari'deki 4 Şehidimizi İmamoğlu'na Bağladı: Mutlu Musun Ekrem?

Videoda apaçık görüldüğü üzere develerin acı çığlığına rağmen işkenceye ara verilmiyor ve devenin üzerindekiler inene kadar işkence devam ediyor. Deve, bu işlemi günde onlarca kez yapıyor.

Hayvanseverlerden bu videodaki kişi ve kişileri, işletmeciyi sözlü linç etmeye davet ediyoruz. Hayvanlara bu eziyeti reva gören ve hayvanların acı çekmesi üzerinden para kazanan bu insan müsveddelerine gereken cevabın bir an önce verilmesi dileğiyle.

İlginizi Çekebilir:  Erdoğan Bayraktar’ın Dilenci Zannedip Para Verdiği Kanser Hastası Dilek Özçelik Hayatını Kaybetti

 

Video;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara