Hater Ne Demek? Anlamı? Cümle İçi Kullanımı?

Hater ne demek, nedir, ne anlama geliyor? Daha önceki yazılarımızda gündelik hayatta sıkça kullanılan ya da kullanımı eskiyen çeşitli kelimelerden söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca hater kelimesinden söz edeceğiz.

Hater Ne Demek?

Hater kelimesi, sıklıkla sosyal medyada kullanılan bir jargondur. Genellikle bir kişi ya da bir şeyi sevmeyen, ondan hoşlanmayan, nefret eden ve bunu aşırı boyutlarda yapan kişilere denir. Hater, İngilizce hate yani nefret etmek kelimesine “o işi yapan, eden” anlamına gelen “-r, -er/-ar” ekinin eklenmesi ile (influence = influencer gibi) oluşmuştur.

Hater Ne Demek

Fan kavramının tam zıttıdır. Fanlar, bir kişi ya da bir şeye taraftarlık boyutunda sevgi duyan, sevgisini aşırı boyutlarda yaşayan kimselerdir. Haterlar ise bunun tam zıttıdır ve bir şeyden aşırı boyutta nefret duyarlar. Örneğin Messi haterları genelde Ronaldo fanlarından oluşur. Ronaldo haterları ise genellikle Messi fanlarıdır. Fanlar ve haterlar arasında bu minvalde herhangi bir fark yoktur. Kaldı ki bir şeyin haterı ya da fanı olacak bir kişinin, insan beyninin işlevselliğine büyük bir hakaret ettiği de açıktır. Böyle bir hakarete hiç gerek yok 🙂 Sevin ama abartmayın; nefrette de aynı şekilde.

Görsel Kaynak:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.