Biyografi

Hayri Ülgen Kimdir?

Hayri Ülgen kimdir? Nerelidir? Kaç yaşındadır? Spor yorumcusu ve yazar Hayri Ülgen kimdir? Daha önceki yazılarımızda ekranların tanıdık isimlerine yer vermiştik. Bu yazımızda ise kısaca Hayri Ülgen’den söz edeceğiz. Hayri Ülgen Kimdir? 

Hayri Ülgen Kimdir? 

1956 senesinde dünyaya gelen eski futbolcu Hayri Ülgen, şu takımlarda forma şansı bulmuştur;

• Fenerbahçe 

• Tekirdağ

• Sarıyer 

• Vefa Simtel

Öte yandan Hayri Ülgen, Kapalı Çarşı adlı takımda da antrenörlük görevini yürütmüştür. 

21 kez A Milli Takım formasını giyen Hayri Ülgen, hem futbolculuk hem de antrenörlük görevlerinde başarılı bir performans sergilemiştir. 

Türk futbolunun önemli ve tanıdık isimlerinin başında yer alan Hayri Ülgen günümüzde çeşitli kanallarda spor yazarlığı yapmaktadır. Öte yandan Vatan ve Foto Spor ile basın hayatına adım atan Hayri Ülgen, yazdığı tarafsız yazılar ve eleştirileri ile spor dünyasının saygın kalemleri arasında yer almaktadır. 

TRT Spor Programı: Hedef Süper Lig

Aynı zamanda TRT Spor’da “Hedef Süper Lig” isimli televizyon programında Spor Toto 1. Lig takımlarının durumlarını, üst lige çıkıp çıkamayacaklarını yorumlayan Ülgen, maçlarla ilgili yorumlarıyla da TRT Spor ekranlarında seyirciyle buluşuyor. 

Cüneyt Ersan’la TRT Spor’da üst lige çıkacak olan takımların ligdeki durumlarını, oyuncularının hallerini ve transfer haberlerini yorumlayan Ülgen, alt lig ve liglere hakim bir isim. 

Twitter başta olmak üzere diğer sosyal medya araçlarından kendisine gelen soruları da yine Hedef Süper Lig isimli programdan yanıtlayan Ülgen, hakem hatalarını da yorumluyor. 

Özel Hayatı 

Başarılı spor yorumcusu Hayri Ülgen evli ve iki kız çocuğu babasıdır. 

Hangi Takımlı? 

29 Ağustos 2018 tarihli Hedef Süper Lig isimli televizyon programında Papa Alioune Ndiaye’nin Galatasaray’a transferinde kiralama ücretinin 2.7 milyon olmasına ilişkin “Bir Galatasaraylı olarak bu rakam çok değil mi?” diyerek Cüneyt Ersan’a sorusunu yöneltmiştir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds