Müzik

Heijan Müzik Hayatı

1994 yılında dünyaya gelen Heijan lakaplı Rap/ Hip Hop şarkıcısının asıl Doğan Tarda’dır. Aslen Van’lı olan Heijan liseyi Yunus Emre Ticaret Meslek Lisesi’nde tamamlamıştır. Üniversite öğrenimi ise Eskişehir Üniversitesi’nde Açık Öğretim’den tamamlamıştır. Hangi bölüm olduğu ile ilgili bilgi bulunmamaktadır. Doğan Tarda’nın lakabı Heijan ‘Hei’ ve ‘Jan’ kelimelerinden bir araya gelmektedir. Hei kelimesi ‘Normal’ anlamına gelirken, ‘Jan’da ‘Zehir’ anlamını taşımaktadır. ‘Normal zehir’ olarak tanımlanan lakabı ile Heijan 2017 yılında Narkotik Suçlarla Mücadele kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından göz altına alınmıştır.
​Heijan bilinen ilk Rap şarkısı 2016 yılında ‘Yolsuzlar Çetesi’ adıyla çıkmıştır. Aynı yıl ‘Bağcılar Welcome To Çiçekçi’, ’15 Şubat Sevgililer Dünü’ şarkılarını da sevenleriyle buluşturmuştur. Heijan’ın Musti lakaplı Rap sanatçı ile yaptığı düetler çok tutulmuş ve milyonlarca dinlenmeye ulaşmıştır. Muti’nin asıl Mücahit Doğan olup kendisi ‘Pelinsu Eceler’ şarkısıyla ün yapmıştır. Muti ile 2016 yılında ‘Sen Sağ Ben Selamet’ ve ‘Semt Oturuşu’ şarkılarını çıkarmıştır. 2017 yılında ise yine Muti ile iki düet şarkısı bulunmaktadır. Bunlar; Abin Dizo Bremın ve Yansın Geceler parçalarıdır. Yansın Geceler çok tutan şarkılarından biridir. Heijan’ın ‘Deli Ediyor’ adlı Muti ile yaptığı parçasının sözleri kendisine aittir. Mp3 formatındaki bu müzik eserlerini Heijan Şarkıları indir önerimiz olan linkten yükleyebilirsiniz.
​Doğan Tarda, Heijan Official isimli Youtube kanalında müziklerini sevdikleriyle buluşturmaktadır. Heijan, 1,4 milyon takipçisi bulunan kanalında son olarak Muti’nin en son çıkan ‘Afrodizyak’ isimli albümünün çıkış parçası olan ‘Parti’ isimli şarkıya yer vermiştir. 2020 yılında Muti’nin ILS Vision Music etiketiyle çıkardığı ‘’AFROdizyak’ isimli ilk solo albümünde Heijan ‘Enayi’ ve ‘Sabaha Kadar’ şarkılarına düet yapmıştır. Heijan’ın Muti ile yaptığı diğer düet parçaları arasında ‘Davay Davay’, ‘Hokkabazlar’, ‘Suç Ortağı’, ‘Yokuş’, ‘Parra’ isimli şarkılar yer almaktadır. Heijan’a ait şarkılar piyasaya çıktığında ilk olarak Türkiye’nin en büyük mp3 sitesinde En Yeni Mp3 indir yayınlanmaktadır.

Kaynak: Mp3 indir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.