Honda Accord Saat Ayarı

Accord araçlarda saat ayarlama çok karmaşık gibi görünse de aslında çok basit. Ben de ilk defa Honda bir araca bindiğim için saat ayarının nasıl yapıldığını bilemeyip baya bi debelenmiştim. Hatta radyodaki tuşlara rastgele basıp saati ayarlamaya çalışmak çok sinirimi bozmuştu.

Bu ayar çoğu Honda modelinde aynı şekilde olduğundan tüm Honda kullanıcılarının işine yarayacaktır. 

İlginizi Çekebilir:  Renault Park Frenini Kontrol Ettiriniz Uyarısı Çözümü

İlk olarak yapmanız gereken kontağı çevirmek. Zaten radyonun üstünde hatalı da olsa bir saat görmeye başlayacaksınız. Ardından ses ayar tuşunun tam sağ üst köşesinde bulunan sound butonuna basılı turmak. (Bazı modellerinde sadece ses simgesi görülür.)

Bu adımdan sonra saatiniz ayarlanabilir duruma gelecektır. 5 ve 6 numaralı tuşlara basarak saatinizi ileri alabilirsiniz. Eğer bu anlatım kafanızı karıştırdıysa aşağıdaki 40 saniyelik videoyu izleyiniz. Tamamen olayı çözmüş olacaksınız.

İlginizi Çekebilir:  İçi Boş Katalizör Muayeneden Geçer mi?

Araba saatler ileri veya geri alındığında otomatik olarak değişmediğinden tüm saat değişiklerinde bu işlemi manuel olarak yapmanız gerekir. Ayrıca aracınızın kutup başlarını söktüğünüz anda da saat ayarı bozulur. Akü tamamen boşaldığında da aynı şekilde saatiniz resetlenmiş olacaktır.

Konuyu buraya kadar okumuşken çoğunuzun muhtemelen bildiği bir de bonus bilgi vereyim. Beğendiğiniz radyo kanalına geldikten sonra hangi numaraya kaydetmek istiyorsanız o numaranın üzerine basılı tutun ‘dıt’ sesini duyduğunu anda artık radyo kanalına kısa yoldan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  EPC Işığı Neden Yanar? Arıza Nasıl Giderilir?

Ben aracımın saatini daima 4-5 dakika ileriye ayarlarım. Bir yerlere gitme konusunda daha dadik davranmanız açısından çok faydalı olur. Size de böyle yapmanızı tavsiye ederim.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara