Otomobil

Honda Civic Motor Kulağı Koparsa Ne Olur?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanlar araçları içerisinde farklılıklara gitmekte ve son dönem teknolojileri ile araçlarında birçok arıza meydana gelmeden halletmek istemektedirler.  

Özellikle son dönemde araçların gelişmesi elektronik ekran ve araç sistemlerinin mekanizması iyi ayarlanmaktadır. Araçlar içerisinde motor kulağı arızası da önemli bir noktadır.

Otomobiller içerisinde yer alan birden fazla motor takozu bulunmaktadır. Bu kısmın diğer motor kulağı kısmıdır. Araç şasi yada şasiye bağlı bir parça ile motorun bağlantı kısımlarını birbirine bağlamaktadır ancak motor titreşimli çalışma gerçekleştirdiği için ve esnemesi gerektiği için söz konusu parçalar tamamen demirden imal edilmemektedir ve bu neden ilebirlikte sık sık kopabilir ve arızalanma oluşabilmektedir.

Motor Takozu Arızası Nasıl Anlaşılır?

Motor takozu arızalandığında ya da tamamen koptuğunda araç çalışması üzerinde belirgin etki yapmaktadır. Etkileri iyi analiz ederek arızanın nereden kaynaklandığını anlaşılabilmektedir. Motor kulağı arızası nasıl anlaşılır ile ilgili belirtiler sıralanmaktadır.

Motor Kulağı Arıza Belirtileri Nelerdir ?

Aracınızı henüz çalıştırmadıysanız motor Sarsıntısı Araç İçinden Fark Edilmeye Başlamaktadır.
Aracınızı henüz çalıştırmamış durumda iken gaza basıldığında Araç Normalden Daha Fazla Sarsılma sağlamaktadır.
Araç içerisinde yer alan mekanizmada sarsıntıya bağlı Ses Sorunları Ortaya Çıkarmaktadır ve tıkırtı ve Şıkırtılar Gelmektedir.
Hareket halinde iken ön taraf sallanabilmektedir (Motor kulağı içerisinden aks geçen modellerde görülebilmektedir )
Araç içerisinde yer alan  motor kaputu açıldığında gözle motorun sarsıntısı gözlemlenebilir

Araç Donanımlarında Titreşime Bağlı Sesler oluşabilmektedir.

Söz konusu belirti oluşmakta ve araçta motor kulağının koptuğuna işaretli durumdadır.

Motor mulağı neden kopmaktadır ?

Araç içerisinde yer alan motor sürekli titreşim ve sarsıntı altında çalışan bir mekanik aksam kısmı vardır.

Araç içerisinde yer alan mekanizma da bir diğer etken de genellikle araç ateşleme sistemi olsa da bir diğer önemli kısım yakıt sistemi yada genel olarak aracın stabil çalışmasını engelleyebilecek olan bir arıza sebebi ile motorun normalden daha düzensiz ve sarsıntılı çalışması sebebi ile fazla direnç ve kuvvete maruz kalan motor takozu arızalanabilmekte ve kopabilmesi gerçekleştirmektedir.

Motor Kulağı Koparsa Ne Olur ?

Motor kulağı bilinenin aksine motor kulağı koptuğunda motor yerinden düşmektedir. Kulakların dış aksamı metaldir ve oldukça sağlam bir malzemeden üretilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi