Otomobil

Honda CRV CTBA Uyarısı Nedir?

Honda araçlar ilk olarak Mercedes S serisi ile tanıdığımız tehlike sezici teknolojisini CRV modelleri ile beraber piyasaya sundu. Bu özellik sayesinde önünüze beklenmedik, ani bir engel çıktığı vakit gösterge panelinde ‘CTBA’ uyarısı çıkarak araç acil fren yapmaktadır. Bu sistem bazı Honda modellerinde CMBS adıyla Accord modellerinde kullanılmıştır. 

Honda CTBA Ne Demek?

Açılımı Türkçe’ye Çarpışma Hafifletici Sistem olarak çevrilebilir. Aracın önündeki engel kurtulacak derecede uzakta değil ise araç kendiliğinden tam fren yapacaktır. Bu özelliği kapatmak için sol tarafta bulunan ‘CMBS off’ butonuna basarak devreden çıkarabilirsiniz.

Aracınızın acil durumlarda bu sistemi devreye sokacağından her zaman emin olamazsınız. Bu sebeple sisteme güvenmeden yolda dikkatle hareket ediniz. Örneğin, lazer okuyucuların önünü kapatacak çamur vb. gibi engeller sistemin düzgün çalışmasını engelleyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi