Hyundai İX35 Arıza Lambası Söndürme

Hyundai araç modellerinin gösterge panellerinde sürücüler değişik ikaz lambalarıyla karşılaşabilmektedir. Bu nedenle sürücüler aracı kullanırken farklı bir işaretle karşılaştığında kafalarında hemen soru işareti beliriyor ve panik yapmaya başlıyorlar. Bu lambalardan bir tanesi olan ‘’Arıza Lambası’’ Hyundai İX35 modellerinde birden fazla nedenlerle belirmektedir.

Eğer araçlar hakkında yeterli bilgiye sahip olduğunuzu düşünmekteyseniz direkt olarak harekete geçebilirsiniz lakin yeterli bilginiz yoksa aracınızı servise götürdüğünüz taktirde ilk önce yapılması gereken şey otomobili ECU’ya bağlayıp net bir bilgi almaktır. Buradan yola çıkarak net bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Hyundai İX35 araç modellerinde Arıza Lambası hatası verdiğinde genellikle üç nedenden ötürü sorunlar yaşanmaktadır. Bunlar; Yakıt, MAF veya EGR sensöründen de kaynaklanmaktadır. Lambayı söndürmek için sorunun kaynağını bulup orada yer alan hatayı onarmamız gerekmektedir. Ciddi bir şey söz konusuysa büyük maliyetlere sebep olabilir fakat gözle görülebilir bir şey değilse Arıza Bilgisi sisteminden kolayca sildirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.