Otomobil

Passat Rest Tuşu Nedir? Ne İşe Yarar?

Passat rest tuşu nedir, ne işe yarar? Daha önceki yazılarımızda Passat ile ilgili olarak çeşitli arızalardan ve merak edilen sorulardan söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca Passat rest tuşu sorunundan söz edeceğiz.

Passat Rest Tuşu Nedir? Ne İş Yarar?

Çoğu araçta rest özelliği bulunmamasından dolayı araçlar genellikle kendi tercihine göre hareket ederek hafızadan ya da otomatik olarak resetleyerek sistemi çalıştırır. Fakat passat araçlar bulunan rest tuşu sayesinde klimayı kapatmadan önce basıldığında o anki bilgileri hafızaya alır ve araç tekrar çalıştırıldığında aynı şekilde sıcak ya da soğuk üflemeye devam eder. Aynı zamanda kontak kapalı da olsa bu tuşa basıldığında hafızadaki sıcaklıkta klima çalışmaya başlar.

Passat araçlarda bulunan söz konusu bu rest tuşu, siz arabadan çıktığınız anda aracın içinde bulunan hava sıcaklığını otomatik olarak hafızaya alır ve siz tekrar aracınızın içine girdiğiniz zaman tekrar klimayı ayarlamaya gerek kalmadan sıcaklığı kendisi ayarlar. Sürücüler için çok büyük bir kolaylık olmasa da ince düşünülmüş bir eklenti olan bu özellik sayesinde ister kışın ister yazın aracınıızn içindeki ideal sıcaklığı uzun bir süre sonra dahi ayarlamış olursunuz.

Passat ile İlgili Diğer Arızalar

Passat Rest Tuşu ile İlgili Aramalar

Google’da Passat rest tuşu ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; passat rest tuşu, passat rest tuşu nedir, passat b8 klima rest tuşu, passat klima rest tuşu, passat rest button

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds