Teknoloji

iCloud Çevrimdışı Hatası Çözümü

iCloud, Apple tarafından geliştirilen ve bulut depolama alanında Dünya’nın önde gelen servislerinden bir tanesidir. Servis içerisinde barındırdığı çoklu özelliğiyle kullanıcılarına fayda sağlayarak hizmet gösterir. Özellikle uygulamayı kullanırken kullanıcıların en çok aldığı hata iCloud Çevrimdışı Hatası olarak gözüküyor. Oldukça doğal olan bu durumu birkaç adımda çözebilirsiniz.

iCloud Çevrimdışı Hatası Çözümü:

  • Tüm aygıtlarınızı iCloud’a tek bir Apple Kimliği ile giriş yapınız. Farklı şekilde giriş yapmanız çevrimdışı hatası alıyor olmanıza neden olabilir.
  • Bilgisayarınızda kullandığınız işletim sistemi Windows ise güncelleme yapınız. Windows için iCloud’u güncel tutmak önemli bir işlemdir.
  • iCloud’un doğru çalıştığından emin olmak için internet üzerinden ve çevrimdışı olarak giriş yapmayı deneyiniz. Eğer ki bir sorun varsa önbellek temizleme yapabilirsiniz.
  • Apple kimliğinize bağlı olan bütün iCloud’ları son sürüme getiriniz.

Yukarıda bahsettiğimiz işlemlerin tamamı iCloud Çevrimdışı Hatasını çözümleyecek adımlardır. Bütün bunların yanında yaşadığınız sorunlar çözülmüyorsa Apple Müşteri Hizmetleri veya Destek Ekibine ulaşarak yardım isteyebilirsiniz. Daha net bir cevap almak için yukarıda bulunan adımları uyguladıktan sonra kendilerine ulaşmanız faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.