İlayda Akdoğan Kimdir? Nereli Ve Kaç Yaşında?

Genç oyuncuların daha popüler olduğu TV dünyasında yaptığı başarılı işler ile öne çıkan İlayda Akdoğan bir manken edasında fiziğe sahiptir. Oynadığı tüm karakterlere çabuk alışan ve usta oyunculara taş çıkartır nitelikte oyunculuk sergileyerek izleyenlerin sevgisini hızlı kazanmış olan bir oyuncu olduğunu söyleyebiliriz.

21.07.1998 yılında İstanbul’da doğmuş büyümüş oyunculuk kariyerine ailesi tarafından desteklenen genç oyuncunun oyunculuk kariyeri çocukluk yaşlarda başlıyor. 1.70 uzun bir boya sahip güzel oyuncu genç kesimin ilgiyle takip ettiği bir isimdir.

İlginizi Çekebilir:  Ayhan Aşan Kimdir?

İlayda Akdoğan Hayatı

Ailesi tarafından çok destek alan ünlü oyuncunun annesi kızının bebeklik fotoğraflarını dergiye göndermiş ve sonrasında uzun eğitimler alarak oyunculuk mesleğine yönelmiştir. Oyunculuğu çok sevdiğini belirten genç oyuncu sosyal medyada oldukça yoğun resimler paylaşarak sevenleriyle buluşuyor.

Yaklaşık 500 bin takipçisi olan İlayda Akdoğan ‘gın ilk projesi En iyi arkadaşım adlı projedir. Çok başarılı bir oyuncu olan İlayda Akdoğan’ın geleceği oldukça parlak gözüküyor. Üniversite hayatında sinema ve sosyoloji bölümünü bitirerek eğitimini tamamlamıştır. Sevgilisi olmayan güzel oyuncu paylaştığı stil ve tarz fotoğraflar ile sevenlerini mutlu ediyor.

İlginizi Çekebilir:  Nur Erkul Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Eşi? Oynadığı Diziler?

İlayda Akdoğan Yer Aldığı TV Projeleri

Daha genç olmasına rağmen birçok farklı kanalda farklı projede üstün başarı gösteren bir oyuncu olarak karşımıza çıkıyor. İlk olarak 2004 yılında En iyi arkadaşım adlı dizide rol almıştır. Bez bebek, Afacanlar Kampı, Sevgili dünürüm, Mustang, Oyunbozan, Umuda kelepçe vurulmaz ve son dönemlerde başarılı bir projede yer alan başarılı oyuncu Dolunay dizisinde Asuman rolüyle sevenlerini çoğaltıp ünlü fenomen kişi olmuştur.

İlginizi Çekebilir:  A Spor Yorumcusu Mehmet Özcan Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Hangi Takımlı?

Çok izlenen ve reyting oranı yüksek olan Dolunay dizisinde kıskanç ve hırslı birini canlandıran İlayda Akdoğan gerçek hayatta oldukça sevimli sempatik ve sosyal projelerde oldukça önemli işlemler yapan ünlü bir oyuncudur. Dizide Can Yaman, Özge Gürel gibi TV dünyasında sevilen isimlerle birlikte rol almıştır.

Oynadığı Mustang yapımı dünya tarafından ilgi ile izlenmiş ve tanınmış bir yapım. Ayrıca Mustang filmi Cannes Film Festivaline birincilik adayı olarak gösterilmiştir. Hem dizilerin ve sinema dünyasının sevilen ismi olmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara