Biyografi

Seren Selvin Korkmaz Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Evli mi?

Seren Selvin Korkmaz kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı akademisyenlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Seren Selvin Korkmaz’dan söz edeceğiz.

Seren Selvin Korkmaz Kimdir?

  • Akademisyen.

Lisans ve yüksek lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlayan Seren Selvin Korkmaz, doktora eğitimini ise Stockholm Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Yale Üniversitesi’nde araştırmacı olarak çalışan Seren Selvin Korkmaz, aynı zamanda Friedrich Ebert Vakfı ‘nın yürüttüğü bazı projelerde de yer almıştır. Türkiye ve Ortadoğu üzerine araştırmalarda bulunan Seren Selvin Korkmaz aynı zamanda popülizm, seçim stratejileri ve seçmen analizi gibi konularda da birçok çalışması bulunmaktadır. Korkmaz’ın çalışmaları birçok dile çevrilmiş olup ulusal ve uluslararası alanda çalışmalarına devam etmektedir.

Twitter hesabından da paylaşımlarda bulunan Seren Selvin Korkmaz, Medya Scope ve Middle East Institute gibi kurumların yazarları arasında yer almaktadır. Seren Selvin Korkmaz hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, evli mi bekar mı gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • haberler.com, Seren Selvin Korkmaz, erişim tarihi: 28 Ocak 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.