Biyografi

İlayda Aydın Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

İlayda Aydın kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca İlayda Aydın’dan söz edeceğiz.

İlayda Aydın Kimdir?

  • Oyuncu.

1994 yılında İstanbul’da dünyaya gelen İlayda Aydın, lisans eğitimini ise Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Fotoğrafçılık Bölümü’nde tamamlamıştır. İlayda Aydın aynı zamanda Tan Sağtürk Akademisi’nde ve İzmir Devlet Operası’nda eğitim almıştır. İlk kez 2005 yılında Davetsiz Misafir isimli diziyle oyunculuğa adım atmış; sonrasında birçok dizi ve filmde rol almıştır.

Rol Aldığı Diziler

  • Kalk Gidelim (Badegül Kütük, TV Dizisi 2017-2020)
  • Davetsiz Misafir (TV Dizisi 2005)

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan İlayda Aydın, oyunculuk çalışmalarına devam etmektedir. Başarılı oyuncu İlayda Aydın hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim boyu kilosu kaç gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biyografya.com, İlayda Aydın, erişim tarihi: 2 Temmuz 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds