Hamza Mısır Kimdir? Hangi Takımlı

Hamza Mısır kimdir ve hangi takımlıdır? Merkez Hakem Kurulu’nun eski başkanı Yusuf Namoğlu’nun istifa etmesinin ardından Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada Merkez Hakem Kurulu’nun yeni başkanının Sabri Çelik olacağı belirtildi. Öte yandan MHK’nın yeni üyeleri arasında yer alan Hamza Mısır ismi dikkat çekti. Merkez Hakem Kurulu’nun yeni üyeleri şu isimlerden oluşuyor:

  • Mustafa Çulcu
  • Muhittin Boşat
  • Ünsal Çimen
  • Kamil Abitoğlu
  • Hakan Sivriservi
  • Ferhat Gündoğdu
  • Nihat Mızrak
  • Hamza Mısır

Hamza Mısır, Merkez Hakem Kurulu’nun yeni üyeleri arasında en ok dikkat çeken ve tepki toplayan isimleri arasında yer alan isimlerin başında geliyor. Bu tepkinin altında yatan en önemli sebep ise Hamza Mısır’ın yıllar önce Fenerbahçe ile ilgili söylediği sözler ve verdiği demeçler.

Skandal Braga Maçında Hakem Ivan Bebek’i Beğendiğini Söylemişti

Hamza Mısır’ın en çok tepki toplayan açıklaması, Fenerbahçe’nin Braga’ya Ivan Bebek’in skandal kararları sonucu yenilmesinin ardından söylediği ”Ivan Bebek’in verdiği kararları beğendim” sözleri oldu. Hamza Mısır, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şunları söylemişti:

Hamza Mısır’ın bir diğer skandal açıklaması Fenerbahçe takım otobüsünün deplasmanda 1-5 kazanılan Çaykur Rizespor maçının ardından Trabzon Havalimanı’nın giderken Sürmene ilçesi yakınlarına kurşunlanması üzerine Twitter’dan söylediği sözler oldu. Mısır, kurşun değil taş diyerek olay yerinde olduğunu belirtmişti. İşte Hamza Mısır’ın o twiti:

MHK Başkanı Sabri Çelik

Merkez Hakem Kurulu’nun yeni başkanı ise Sabri Çelik oldu. Yusuf Namoğlu’ndan boşalan koltuğa geçen Sabri Çelik ismi de yine günün en çok tartışılan isimleri arasında yer aldı. Hamza Mısır ve Sabri Çelik isimleri, sosyal medyada da en çok konuşulanlar arasında girdi. İlerleyen günlerde Merkez Hakem Kurulu’nun hakemler üzerinde ne gibi bir etki doğuracağı şimdiden merak konusu oldu. Atamalar, özellikle Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftarlarının büyük tepkisini çekti.

Detaylı bilgiler ve daha fazlası için aşağıda yer alan yazılara tıklamanız yeterli olacaktır:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: