İlayda Çevik Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi? Oynadığı Diziler?

İlayda Çevik kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kaç, doğum tarihi ne? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca İlayda Çevik’ten söz edeceğiz.

İlayda Çevik Kimdir?

  • Oyuncu.

22 Aralık 1994 tarihinde Balıkesir’de dünyaya gelen İlayda Çevik, henüz küçük yaşlarda Balıkesir’in Burhaniye ilçesindeki Kent Tiyatrosunda oyunculuğa ilk adımını atmış ortaokul yıllarında Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nde tiyatro eğitimi almıştır. Oyunculuk eğitimine daha sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezinde devam etmiştir.

İlginizi Çekebilir:  Bloomberg HT Sunucusu Gözde Kuyumcu (Özköseoğlu) Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Evli mi? Boyu?

Çocuk Bahçesi adlı çocuk oyunu ilk kez profesyonel anlamda oyunculuk deneyimi yaşayan İlayda Çevik, daha sonrasında ise Duru Tiyatrosunda ve Yeditepe Üniversitesi’nde tiyatro üzerine eğitimlerini tamamlamıştır. Kameralar karşısındakii ilk oyunculuk deneyimini ise 2013 senesindeki Karagül adlı dizide yaşayan İlayda Çevik, bu dizideki oyunculuğu ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Sonrasında ise 2015 senesinde Kızım İçin adlı sinema filminde beyaz perde deneyimi yaşamıştır. İlayda Çevik, bu filmde Yetkin Dikinciler, Eda Ece, İnci Türkay ve Berke Üzrek ile birlikte rol almıştır.

İlginizi Çekebilir:  Destina Başer Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi? Oynadığı Dizi ve Filmler?

Başarılı oyuncu İlayda Çevik, iyi derecede Fransızca ve Almanca bilmektedir. Daha sonra ise Sen Anlat Dizisi’nde oynamış, son olarak da Gel Dese Aşk adlı dizide Bahar karakterine hayat vermiştir.

Oynadığı Diziler?

  • 2020 -Sen Çal Kapımı (Balca)
  • 2020 -Gel Dese Aşk (Bahar)
  • 2018 -Sen Anlat Karadeniz (Berrak)
  • 2017 -Savaşçı (Türkmen Kızı Gülayşe)
  • 2017 -İsimsizler (Yıldız)
  • 2013 -Karagül (Maya Şamverdi)
İlginizi Çekebilir:  Çağla Demir Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi? Oynadığı Diziler?

Hangi Filmlerde Oynadı?

  • 2015 -Bir Cenaze (Kısa Film)
  • 2015 -Kızım İçin (Ayça)

İlayda Çevik ile İlgili Aramalar

Google’da İlayda Çevik ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; Mert Yazıcıoğlu Cem Kenar Gözde Kansu Ece Uslu İlayda Çevik, Gel Dese Aşk İlayda Çevik kimdir İlayda Çevik sevgilisi İlayda Çevik Instagram, ilayda çevik aslen nereli, ilayda çevik boyu kaç, ilayda çevik instagram hesabı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara