İlayda Oymak Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

İlayda Oymak kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca ”İlayda Oymak”tan söz edeceğiz.

İlayda Oymak Kimdir?

  • Sosyal medya fenomeni

1994 senesinde dünyaya gelen İlayda Oymak, küçükken hayalini kurduğu sunuculuk ve spikerlik mesleğini yapmak için İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü’ne girdi ve bölümünden 2018 senesinde mezun oldu ancak kariyerine televizyonculuk üzerinden devam etmeyen Oymak, bu sefer yine kameraların önünde olmayı tercih ederek YouTuber olmaya karar verdi.

İlginizi Çekebilir:  Burçin Abdullah Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Oynadığı Diziler?

Kanalında günlük vlog, giyim, cilt bakımı, kombin önerileri, eğlenceli vlog, moda ve makyaj videoları çeken İlayda Oymak hem burada hem de sosyal medya hesaplarında geniş kitlelere ulaştı.

Kaç Yaşında?

İlayda Oymak, yukarıda da belirttiğimiz üzere 1994 senesinde dünyaya gelmiştir. Doğum tarihi net olarak bilinmediğinden şu anda kendisi 25 veya 26 yaşındadır.

Nereli?

Kendisi hakkında merak edilen en önemli sorulardan biri nereli olduğu. İlayda Oymak’ın aslen nereli olduğu bilinmese de 1994 yılında Ankara’da dünyaya geldiği bilinmektedir. Öte yandan Oymak’ın annesi Ankara’da babası da İzmir’de yaşamaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Cahit Gök Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Eşi? Oynadığı Diziler?

Ne İş Yapıyor?

Bilgi Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra kendi meseği üzerinden bir kariyer seçmeyen İlayda Oymak, YouTube ve sosyal medya üzerinden videolar çekerek para kazanmaktadır.

Instagram Hesabı

Sosyal medya hesaplarını aktif bir biçimde kullanan İlayda Oymak, Instagram hesabına da düzenli olarak video ve fotoğraflarını yüklemektedir. Bu platformda 110 binden fazla takipçisi bulunan İlayda Oymak’ın 1500’e yakın da gönderisi bulunuyor. Instagram hesabına ulaşmak için https://www.instagram.com/ilaydaoymakk/ bağlantısını kullanabilirsiniz.

YouTube Hesabı

Mezun olmasın yakın bir süre YouTube macerasına başlayan İlayda Oymak’ın kendi ismiyle açtığı kanalında 122 binden fazla abonesi bulunuyor. 19 Aralık 2005 tarihinde YouTube’a başlayan fenomen İlayda Oymak’ın videoları bu zamana kadar 20 milyona yakın izlenme sayısına ulaşmış durumda. İlayda Oymak’ın YouTube hesabına aşağıdaki bu https://www.youtube.com/channel/UCh9IRIgU-pLtVrxXqVkyuyw/ bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Buse Hasdemir Kimdir? İzmir Depreminde Enkazın Altından Sağ Kurtarılan Buse Hasdemir Kaç Yaşında?

İlayda Oymak ile İlgili Aramalar

Google’da İlayda Oymak ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı: ialyda oymak sevgilisi, ilayda oymak kaç yaşında, ilayda oymak nereli, ilayda oymak ersin ayrıldı mı, ilayda oymak parfüm, ilayda oymak videoları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara