Biyografi

İlk Ermeni Kökenli Milletvekilimiz Berk Acar Kimdir? Kaç Yaşında?

Berk Acar kimdir, aslen nereli ve kaç yaşında, annesi babası kimdir? Denizli’nin Babadağ ilçesine atanarak Türkiye’nin ilk Ermeni kaymakamı olan Berk Acar aslen nerelidir? İşte Türkiye’nin ilk Ermeni kökenli kaymakamı Berk Acar.

Berk Acar Kimdir?

  • Kamu görevlisi.

1995 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Berk Acar, Özel Sahakyan Nunyan Ermeni Ortaokulu’ndan ve Işık Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini de 2020 yılında Bilgi Üniversitesi Hukuk Bölümü’nde tamamlamıştır. Berk Acar, avukatlık stajının bitirdikten sonra Kaymakamlık sınavlarına girmiş ve başarılı bir sonuç alarak (13.374 kişiden 72. olmuştur) mülakata çağrılmış ve mülakatı da başarıyla geçerek Türkiye’nin ilk Ermeni kökenli milletvekili olmuştur. Henüz 27 yaşında olan Berk Acar, Denizli’nin Babadağ ilçesine Adem Karataş’ın yerine atanmıştır.

Twitter hesabından da paylaşımlarda bulunan Berk Acar, Türkiye’nin ilk Ermeni kökenli milletvekili olmuş, bu haber sosyal medyada geniş yankı uyandırmış ve büyük bir kesim tarafından memnuniyetle karşılanmıştır. Berk Acar’a işinde başarılar, kararlarında adaletli olmasını dilediğimiz bir görev süresi diliyoruz.

kaynakça:

  • cumhuriyet.com.tr, Türkiye’nin ilk Ermeni kaymakamı Berk Acar kimdir?, erişim tarihi: 17 Ağustos 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds