Ekonomi

İşbank Mobil Temassız Ödeme Nasıl Yapılır?

İş Bankası tarafından hayata geçirilen temassız ödeme yöntemi son zamanlarda oldukça fazla kullanılarak tercih edilmektedir. İnsanlar alışverişlerinde daha aktif ve hızlı olmak için bu sistemi kullanarak rahatlıkla ödemelerini yapabiliyorlar. Nasıl açıldığına dair bilgisi olmayan müşteriler ise sürekli olarak merak edebiliyorlar. Bu yüzden İşbank Mobil Temassız Ödeme Nasıl Yapılır sorusuna bu yazımızda detaylı olarak değineceğiz.

İşbank mobil uygulaması üzerinden temassız özelliğinizi açmak istiyorsanız belirli adımlar izlemeniz gerekmektedir. Temassız seçeneğini aktif hale getirmek için öncelikle İşbank Mobil uygulamasına sahip olmanız ve cihazınızda NFC özelliğinin olması gerekmektedir. Bu iki mevcut mobil cihazınızda varsa kolaylıkla işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

Mobil uygulama üzerinden temassız özelliğini aktif hale getirmeyi menü üzerinden bularak gerekli onaylamayı tamamlamanız gerekmektedir. Ardından kolaylıkla işlemlerinizi temassız şeklinde yapabilirsiniz. Bütün POS cihazlarında aktif olarak çalışan bu işlem, belirlediğiniz limite göre işlem görmektedir. Temassız özelliğini kullanılabilir hale getirdiyseniz bu işlemden sonra ki bütün 500 TL’ye kadar ki alışverişleriniz şifresiz bir şekilde gerçekleşebilmektedir. Lakin 500 TL’yi geçen bir limit bulunuyorsa bu işlemi zorunlu olarak şifreyle tamamlarsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.