İlker Çelik Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Ne İş Yapıyor?

İlker Çelik kimdir, nereli ve kaç yaşında, annesi babası kardeşleri kim, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı siyasilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşacağız. Bu yazımızda ise ayrıca İlker Çelik’ten söz edeceğiz.

İlker Çelik Kimdir?

  • İş adamı.

10 Nisan 1974 tarihinde Hatice ve hacı çiftinin çocukları olarak Çekerek’te dünyaya gelen İlker Çelik, lise eğitimini Kırıkkale Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamlamıştır. Sonrasında 1992 senesinde Hava Teknik Okullar Komutanlığı’ndan 1993 senesinde Hava Lisan Okulu’ndan mezun olmuştur. İlker Çelik, 2002 yılında bir trafik kazası geçirmiş ve kaza sonrası 2002 yılında Hava Kuvvetleri’ndeki görevinden malulen emekliye ayrılmıştır. 2003 ile 2005 arasında bankacılık sektöründe görev yapan İlker Çelik, sonrasında işinden ayrılıp ticarete atılmıştır. Engelli bireylerin yaşadığı sıkıntılar, bu sıkıntılara yönelik çözüm üretimi ve sürdürülebilirliği konularında birçok kongre, uluslararası çalışma ve organizasyona katılmış ve incelemelerde bulunmuştur. Çelik, aynı zamanda eski bir futbol hakemidir ve Ampute Futbol merkez hakem kurulu başkanlığı da yapmıştır. İlker Çelik, 2005 senesinden beri sağlık alanında faaliyet gösteren özel bir şirketin genel müdürü olarak görev yapmaktadır. İş insanı İlker Çelik, iyi derecede İngilizce bilmektedir ve ayriyeten iki çocuk babasıdır.

İlker Çelik

Sosyal medya hesaplarından da paylaşımlarına devam eden İlker Çelik, siyasi yaşamına da Deva partisi bünyesinde devam etmektedir. İlker Çelik hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri ne iş yapıyor gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting