Burak Dalgın Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Evli mi?

Burak Dalgın kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor, annesi babası kardeşleri kim? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı siyasilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Burak Dalgın’dan söz edeceğiz.

Burak Dalgın Kimdir?

  • Mühendis.

1978 tarihinde Bursa’da dünyaya gelen Burak Dalgın, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde işletme yüksek lisansını ise Harvard Business School’da tamamlamıştır. İş hayatına Koç Topluluğu’nun erken aşama teknoloji girişim yatırımlarında başlayan Burak Dalgın, sonrasında McKinsey danışmanlık firmasının Boston ve New York ofislerinde yöneticilik yapmıştır. 2008’de Türkiye’ye dönüş yapan Burak Dalgın, ayrıca Orta ve Doğu Avrupa’yı kapsayan iki girişim sermayesi fonunu da yönetmektedir. Türkiye’nin çeşitli yerlerindeki yatırımları ile yeni fabrikaların açılmasına ve binlerce kişinin buralarda istihdam edilmesine öncülük etmiştir.

Burak Dalgın

Türkiye ve Avrupa ülkelerinde çeşitli şirketlerde ve sivil toplum kuruluşlarında (EDAM düşünce kuruluşu, Keiretsu melek yatırım ağı) yönetim kurulu üyeliği yapmaktadır. TEV yurtdışı bursiyeri ve Eisenhower Fellow’dur.

devapartisi.org

Sosyal medya hesaplarından da paylaşımlarda bulunan Burak Dalgın, siyasi kariyerine de Deva partisinde devam etmektedir. Burak Dalgın hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kimdir gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.