İmparator sarı-kırmızılarla 87. defa UEFA Avrupa Ligi sahnesinde

İmparator ve ekibi Avrupa sahalarında 87. kez konuk olacak. Cimbomlu takımın yönetiminde çok ciddi kazanımları olan İmparator Fatih Terim, Avrupa Ligindeki deneyimleriyle var olmaya devam ediyor.

İmparator idaresindeki takım UEFA Avrupa liginde 86 karşılaşmaya çıkan Cimbomlu futbolcular, 33 galibiyet, 19 beraberlik ve 34 yenilgi almışlardır. Yurtdışındaki maksibet karşılaşmalarda 118 defa fileleri coşkuyla sevindiren Galatasarylılar, kendi kalelerinde ise 130 gole şahit oldu. Cimbombomun Avrupa Ligi karşılaşmalarında deneyimli teknik adam idaresinde gösterdiği başarılar şu şekildedir:  

İlginizi Çekebilir:  Cenk İldem açıklamalarda bulundu

İmparator idaresinde “Kupa 2″de mücadele ettiği 19 karşılaşmada yalnızca 3 kez yenilgi almıştır. Teknik Adam idaresinde Avrupa Ligi’nde ise 19 karşılaşmaya çıkan cimbomlular, bu mücadelelerin 8’ini yenerken 8’inde ise berabere bitirmiştir. Fatih Terim’in oyuncuları, futbolda Avrupalı takımlar seviyesindeki 2 numaralı oluşumda 30 kez rakip fileleri delerken, kalesinde maksibet giriş ise 20 golü yaşadı. Avrupa Kupası’nda birincilik yaşayan teknik adam, daha bir sürü başarıları takımına yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi