İngiltere’den pandemiye kırmızı kart

Pandemi nedeniyle İngiltere Premier Lig idaresi, eylül ayındaki milli karşılaşmalara kırmızı listede olan devletlerin futbolcularını yollamama fikir birliğine vardı. Bu listede yer alan ülkemizin de pandemi halinin iyileşmemesi halinde Çağlar Söyüncü, Ozan Tufan ve Halil Dervişoğlu karşılaşmalara katılamayacak.

İngiltere Lig takımları, önümüzdeki ay gerçekleşecek milli karşılaşmalarda pandemi nedeniyle Kırmızı Listesi’nde yer alan betsilin ülkeleri alakalandıran hükümlere vardılar. Takımların fikir birliği ile  bu listedeki ülkelere futbolcu yollanmayacağını bildirdi. 

İlginizi Çekebilir:  FA Cup Nedir? FA Cup Kazananı Takım UEFA'ya Gider mi? Kupanın Ödülleri

Bu karar çok sayıda futbolcuyu kapsıyor. Yapılan değerlendirmede, yurtdışına gidip gelen kişiye uygulanacak karantina sebebiyle futbolcuların çok fazla karşılaşma kaçıracaklarını söyleyen yönetim, “Bir futbolcunun Premier Lig’de iki, UEFA organizasyonlarında ve Lig Kupası’nda birer maç kaçırabilir” dendi. Bu kırmızı listede ülkemizinde yer alıyor. İngiltere medyasının haberine istinaden listenin tekrar betsilin giriş düzenlenecek olaması ile Türkiye listeden silinebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi