Protein Tozu Tam Karışmıyor Topaklanması Çözümü Nedir?

Protein tozu kullanmak ya da kullanmamak tartışmasına bu konuda hiç girmeyeceğim. Başlıkla alakası yok ama yakınından bile geçmeye gerek yok. Bu konuda tam olarak topaklanma problemi nasıl çözülür? Protein tozu tam erimiyor. Dertlerine çözüm bulmaya çalışacağız.

Bir besin takviye çeşidi olan protein tozunu protein eksiğinizi tamamlamak için alıyorsunuz. Fakat dikkat etmeniz gereken birkaç konu var. Ürünü özellikle yeni kullanan bir sporcu iseniz protein tozu çözünmüyor diye söylenmeniz gayet normal. Bu protein tozlarının topaklanması neredeyse ortak bir kader diyebiliriz. Tam homojen bir karışım elde etmeniz ne yazık ki mümkün değil. Hangi marka protein tozu kullanırsanız kullanın belli bir miktarda topaklanma olacaktır. Burada araya girerek şunu belirtmek isterim ki, whey proteinin yerini tutmasa da süt markalarının çıkardığı protein sütlerin en büyük avantajı sanırım bu. Mis gibi dengeli bir aroma ve iyi karışmayla problemi çözebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Transfermarkt Lejyonerler Ne Demek?

Protein Tozu Topaklanıyor Bozulmuş Olabilir mi?

Aklınıza haklı olarak direkt bu soru gelecektir. Normalden aşırı bir şekilde toparlanma bir bozulma belirtisi olabilir. Fakat belli oranlarda erimiyor sorunu tüm markalarda mevcut. Bunu unutmayın. Yani topaklandı demek ki bu beklemiş protein tozu demek çok yanlış olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Bench Press Yerine Şınav Yeterli mi?

Protein Tozu Topaklanması Nasıl Engellenir?

Öncelikle yapmanız gereken bir shaker kullanarak protein tozunu süzgeç kısmından geçirmek ve içmeden önce 10-11 kere iyice sallamak. Bu şekilde çok salladığınızda köpürme olacaktır. Köpürmesi de içindeki üründen kaynaklanıyordur büyük ihtimalle.

Her şeye rağmen protein tozu çözünmüyor ise ve son kullanma tarihinin gelmediğinden de eminseniz ürününüzün markasını değiştirmeyi düşünebilirsiniz demektir.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi