Teknoloji

Instagram Engel Sorunu

Instagram kullanıcıları son dönemlerde çeşitli hatalar ile karşılaşıyor. Günümüzde en sık karşılaşılan hatalardan biri de instagram engel sorunudur.

Kullanıcıların karşısına “instagram eylem engellendi” şeklinde hatalar da çıkabilir. Bazı üyelerde instagram engeli bir süre sonra kalkmaktadır. Fakat bazı üyelerde bu sorun devam edebilir. 

Engel hatası ile daha çok instagram`ı aktif şekilde kullanan kullanıcıların karşılaştığını söyleyebiliriz. Çok fazla beğeni, takip ve diğer eylemlerde bulunduğunuz zaman eylem engellendi hatası ile karşılaşabilirsiniz. 

Instagram hesabının engellenmesine sebep olabilen diğer bir etken hesabınıza numara veya e-posta tanımlı olmamasıdır. Eğer yeni bir hesap açtıysanız, numara ve e-posta girişi yapmadıysanız 40 ila 50 adet takip işleminin ardından hesabınız kısıtlanabilir. 

Instagram Eylem Engeli Nasıl Kaldırılır? 

Eğer böyle bir hata ile karşılaşıyorsanız izlemeniz gereken bazı adımlar vardır. Bu adımları izleyerek instagram engel kaldırma işlemini başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. 

Instagram eylem engeli hatasını almamak için izlemeniz gereken adımlar aşağıdaki gibidir.

 • Diğer sosyal medya hesaplarını Instagram hesabınıza bağlamalısınız (Bunu yaparak gerçek üye olduğunuzu kanıtlayabilirsiniz).

 • Kısa sürede hızlı takip, beğeni ve diğer eylemler yapılmamalıdır.

 • Hesabınıza sadece bir cihaz üzerinden giriş yapmalısınız.

• Hızlı takip yapılmamalıdır. 

• Sürekli kullanıcı ismi veya ad değişikliği yapılmamalıdır. • Telefon veya e-posta adresi devamlı olarak değiştirilmemelidir. 
• Yeni açılmış hesaba telefon numarası veya e-posta adresi girilmemesi. 

Bu unsurlara dikkat ederek instagram engel hatası almayı önleyebilirsiniz. 

Instagram Uygulaması Açılmıyor Hatası 

Instagram uygulamasına erişim sağlayamıyorsanız, uygulamayı silip yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. Eğer bu yöntemi denedikten sonra yine aynı hatayı alıyorsanız, telefonunuzda sorun olabilir. 

Instagram erişim hatası için telefonunuza hard reset atma işlemini uygulayabilirsiniz. Reset işleminin ardından uygulamayı indirerek giriş yapmayı deneyebilirsiniz. 

SMART TV ile Instagram`a Giriş Yapamıyorum

Smart TV ile instagram`a giriş yapmak için uygulamayı “Play Store” giderek indirmelisiniz. İndirme işleminin ardından giriş yapamıyorsanız, bu sorun TV`nizin instagram uygulamasını desteklememesi ile alakalı olabilir. 

Eğer Smart TV ile bağlandığınız zaman sinyal yok tarzında bir hata alıyorsanız, çözüm için uygulamanız gereken bazı adımlar vardır. Bu adımları ilgili sayfamızı ziyaret ederek inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds