Zirkonyum Diş Nedir?

Zirkonyum diş uygulaması estetik diş hekimliği seçeneklerinden bir tanesidir. Kişinin tercihine göre yapılmaktadır. Bu uygulama sonrasında kişinin diş görünümü tamamen değişir. Yüzeyde var olan görüntü sorunları ortadan kalkar.

Estetik diş Hekimliği, insanların taleplerine göre uygulanmaktadır. Bu nedenle birden fazla uygulama aynı anda yapılabilir. Zirkonyum kaplama diş tedavisi öncesinde  hastaya ağız ve diş muayenesi yapılır. Eğer bir sorun yoksa ise zirkonyum tedavi işlemi başlayabilir. 

Diş ve diş eti sağlığı ile alakalı bilgileri doğru bir şekilde almak için sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz. Zirkonyum diş kaplama  konusunda sizlere önemli bilgiler aktarmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir:  Gece Salatalık Yemek Kilo Aldırır mı?

Zirkonyum Kaplama diş nasıl yapılır?

Bu uygulamada hastanın diş yapısına ve yüzeyine uygun bire bir yapraklar tercih edilmektedir. Tedavi sürecinde hastaların dişlerinin bir kısmı tıraşlanır ve kesilir. Gerekli olan ölçümler alınır. Hastalar için birebir uyumlu olan yapraklar hazırlanır. Amaç hastanın doğal görünümünü korumasıdır. Şartlar uygun olması halinde herkese uygulanabilen bir tedavi yöntemidir.

Ağız içinde var olan yapısal bozuklukları görmek ve teyit etmek adına çene röntgeni çekilmelidir. Detaylı muayene sonrasında yapılan bu işlemler sonrasında gerekli olan değerlendirme yapılır. Eğer hastada diş eti sorunları, çürükler ya da bakteriler varsa tedavi edilmesi gerekir.  Zirkonyum kaplama diş tedavi süreci bu noktada sizlere yardımcı olur.

İlginizi Çekebilir:  Tıkınırcasına Yeme Bozukluğu

Zirkonyum kaplama diş tedavisi ne zaman biter?

Tedavi sonrasında kişinin sosyal yaşantısına geri dönüşü diş kaplamasının ağıza yapışması ile birlikte olmaktadır. Diş kaplaması yapıştırıldıktan sonra tüm tedavi süreci sona erer. Gerekli olan kontroller için hekimlerin talimatına uymak son derece önemlidir.

Zirkonyum maddesi, dişlere en çok benzeyen  ve gerçek dişler ile yakın özelliklere sahip olan elementlerdir. Bu nedenle uygulama esnasında ve sonrasında gerçek dişler ile arasındaki fark anlaşılmaz. Bu da kişiye çok daha fazla estetik bir görüntü sağlar. Son derece dayanıklıdır ve arka dişlerde de tercih edilebilir.  Herhangi bir kurulma ve zedelenme riski yoktur. Uygun bakım ve şartlar sağlanması halinde 12 sene sürecinde herhangi bir onarım ve ihtiyaca gerek duyulmaz. Gerçek dişlere uyum sağlayan renk tonları ile, gerçek dişlerden ayırt etmek mümkün olmayan hale gelir.

İlginizi Çekebilir:  Primolut Kullanırken Sigara İçmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara