Gezi

Manavgat Ziyaretçilerine Neler Vaat Ediyor?

Yaz tatili yapmak isteyenler ilk olarak Bodrum, Marmaris, Alaçatı ve Çeşme gibi popüler yerlerde otel arayışına giriyorlar. Ancak, söz konusu arayışlarından eli boş bir şekilde dönebilirler. Her şeyden önce, erken rezervasyon yaptırılmadığı takdirde bu bölgelerdeki otellerde boş yer bulmanın imkansız olduğundan bahsedilebilir. Takdir edersiniz ki, yabancı turistlerin de ilgi duyduğu bir yerde tatil yapabilmek adına cebinizden daha çok para çıkmalı! Sonuç olarak, siz de kısıtlı bütçeniz ile güzel bir tatil yapmak istiyorsanız tercihinizi Manavgat’tan yana yapmalısınız. Manavgat otelleri; kaliteleri ve uygun fiyatları ile sizi hiçbir zaman pişman etmez. 

Manavgat’ta Ne Yapılır? 

Her şeyden önce, Manavgat’ın Türkiye’nin turizm başkenti olarak bilinen Antalya’nın bir ilçesi olduğunu ifade edebiliriz. Burası; geçmişten bu yana çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Manavgat’ta farklı kültürlerin etkisine rastlamak mümkündür. Tarihi yapıların yanı sıra doğal güzellikleri ile de fark yaratır. Müzeleri, plajları ve antik kentleri ile dikkat çeker. Manavgat; yalnızca 1-2 günde gezip görebileceğiniz bir yer değildir. Burayı hakkını vererek gezmek adına en az bir haftanızı Manavgat’ta geçirmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Nerede kalacağım diye düşünmenize gerek yok! Manavgat otelleri; farklı ihtiyaçlara ve bütçelere hitap eden oda seçenekleri ile sizi bekliyor. 

Manavgat Gezilecek Yerler 

Biraz da Manavgat’ın mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerinden bahsedelim!

• Manavgat Şelalesi: Yolunuz ilk olarak eşsiz manzarasıyla dikkat çeken Manavgat Şelalesi’ne düşmeli! İlçe merkezine yalnızca dört km uzaklıkta yer alan bu şelaleye ulaşım sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilir. Doğa ile iç içe olan harika konumu ile fark yaratır. Bembeyaz bir görüntüye sahip olması ve serinliği; Manavgat Şelalesi’ni özel kılan detaylar arasındadır. 

• Apollon Tapınağı: Manavgat; daha önce de söylediğimiz gibi doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi yapıları ile de ünlüdür. İlçe merkezine yalnızca yedi km uzaklıkta olan Apollon Tapınağı da bahsettiğimiz tarihi yapılar arasındadır. Deniz manzarasıyla dikkat çeker. Ayrıca, doğa yürüyüşleri yapmak için de son derece uygundur. Günümüze kadar bozulmadan ulaşması ciddi bir avantajdır. 

• Side Antik Kenti: Side; yakından takip edenlerin bildiği üzere Manavgat’a bağlı bir tatil beldesidir. Bölgenin belki de en eski yerleşim yeridir. Uzun yıllar boyunca liman şehri olarak kullanılmıştır. Manavgat’ın en çekici destinasyonlarının başında gelir.

Yukarıdaki yerler dışında Köprülü Kanyon Milli Parkı, Tarihi Aspendos Köprüsü, Titreyen Göl ve daha birçok yer Manavgat gezilecek yerler listenizde muhakkak olmalı!

En İyi Manavgat Otelleri 

Manavgat otelleri; her şey dahil veya ultra her şey dahil konsepti ile hizmet verir. Gelin, en iyi Manavgat otellerilistesine bir göz atalım! 

• Seven Seas Hotel Blue

• Barut Hemera

• Side Star Elegance

• Otium Family Eco Club

• Voyage Sorgun

• TUI Blue Barut Andiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.