iPhone Etkinleştirme Kilidi

Eğer cihazınızın ekranında ‘iphone etkinleştirme kilidi’ hesabınıza ait şifreyi girin uyarısını görüyorsanız. Etrafınızda söylenen tüm hurafeleri bir kenara bırakıp bu yazıyı okuyabilirsiniz. En çok söylenti dolaşan konulardan biri bu olabilir. Aslında iş o kadar da karmaşık değil. Hatta bir yan masadaki konuşmaya kulak misafiri olduğumda ‘iphone sıkıntı abi, telefon kilitleniyormuş açılmıyormuş’ gibi cahilce ve saçma bir şey duymuştum. İlk söylemem gereken şey etkinleştirme kilidi tamamen sizin güvenliğiniz için oluşturulmuş bir şeydir. Telefonunuz kötü niyetli birinin eline geçtiği vakit hiç bir şekilde hesabınızı ve cihazı ele geçirme imkanlarının olmayacağını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Bunu hackleme yöntemleri gibi gereksiz yöntemleri araştırmaya gerek kalmadan bununla nası baş edebileceğimizden adım adım bahsetmeye başlayayım öyleyse.

Etkinleştirme Kilidi Yazısını Neden Görürsünüz?

Cihazınızda açık olan Apple kimliği hesabına bağlı olarak eğer ayarlara girerek iphone’umu bul özelliğini açtıysanız. Telefonunuzu sıfırladıktan sonra açılışta bunu görürsünüz. Fakat iphone’umu bul özelliği kapalı ise bu yazıyı görme ihtimaliniz yok. O zaman hep kapalı tutalım riske girmeyelim gibi bir düşünce aklınıza geliyor olabilir. Mantıklı gibi duruyor fakat bu durumda da telefonunuzun güvenlik sistemini devre dışı bırakmış olursunuz.

Ne Yapmalı?

Eğer cihazınızın ekranında böyle bir yazı gördüyseniz. Açıkcası o hesaba bir şekilde erişmekten başka hiç bir şansınız yok. O adımı hiçbir illegal yol ile atlayamazsınız. Tek bir yöntem var telefonun işlemcisini değiştirdiklerini iddaa ediyorlar fakat bu da zaten telefonun kendisi değişmiş sayılıyor. Yapabileceğimiz ilk şey eğer şifremizi hatırlamıyorsak appleid adresine giderek şifremizi güvenlik soruları ile sıfırlamaya çalışmak. Bu soruları veya hesap ile ilgili hiçbir bilgiyi hatırlamıyorum diyorsanız son bir yol daha var. Cihazınızın orijinal faturası ile birlikte apple care destek merkezini arayarak işleminizi fatura ile halletmeyi deneyebilir. Böylece cihazın hesap ile bağlantısının koparılmasını sağlayabilirsiniz. Lütfen dikkat bu yolda da hesabı hacklemedik hesap tamamen erişilemez halde sadece cihazı kurtardık. Bununla iligi sorunuz var ise yazının altına yorum olarak bırakabilirsiniz. Elimden geldiğince araştırıp cevaplamaya çalışacağım. Eğer faturanız yanınızda değil ve hesap ile ilgili hiçbir şey hatırlamıyorsanız. Geçmiş olsun.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting - malatya haber