Yemek

Etil Alkol İçilir mi?

Alkol fiyatlarının artmasıyla birlikte insanlar etil alkol gibi çeşitli formdakş sarhoşluk verici maddelere yönelmiş bulunuyor. Her ne şekilde olursa olsun alkol insan vücudu için son derece zararlı bir maddedir. Ancak bu makalemizin konusu etil alkol. Etik ve metil karışıklığından dolayı komalık olan, hatta sahte içki sebebiyle ölen birçok insanın haberini görüyoruz. Peki Etil alkol içilir mi?

Etil alkol saf formunda içilmez. Bu sizi komaya sokacak kadar güçlü bir formüle sahiptir. Ancak şekerli ürünler gibi alkol ürünlerinin fermantasyonunu sağlayacak ve aromasını artırarak seyreltecek ek bileşenler ile kullanılmaktadır. Bu şekilde de olsa evde gerekli oranları tuttutamayacağınızdan dolayı yine etik alkol içilmez sonucuna varabiliriz.

Peki gelelim asıl soruyo, bu şekilde evde yapılmış bir alkol ne kadar zararlı olabilir? Çok net, sizi öldürebilir. Alkol fabrikalarında üretilen maddelerin farklı olmasının sebebi uzman kimyager ve gıda mühendisleri tarafından insan tarafından içilebilecek forma gelmesinden dolayıdır. Bu sebeple etil alkol kullanıyorsanız çok dikkatli olmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds