Teknoloji

iPhone Font Ne Demek?

Önceki teknoloji makalelerimizde iPhone ile ilgili oldukça garip sorulara çok detaylı cevap verdik. Tozlu Mikrofon olarak asıl amacımız, lafı fazla uzatmadan nitelikli bilgileri siz değerli okurlarımız ile paylaşmak. Böyle olunca yazılarımız çok uzun olmuyor. Bu sebepten dolayı internette sitemize denk geldiğinizde rahatlıkla tıklayabilirsiniz. Bu yazımızın konusu ise iPhone font anlamı. Telefonumuzun yazı tiplerini güzelleştirmek için onlarca güzel mobil uygulama bulunmaktadır. Bunlardan biri ise font ile ilgili olanlar.

Ancak Apple iPhone font demek, telefonun  ayarlar kısmında bulunan ve telefonda hali hazırda var olan yazı tiplerinden birini seçmenize yarayan ayardır. Bu sayede telefonunuzda klasik olarak her yerde olan yazının görünüş tipini değiştirebilirsiniz. Ayrıca bu ayarın olduğu kısımdan yazının büyüklüğü gibi ayarları da yapmanız mümkündür.

Özetle, bilgisayar gibi diğer cihazlarda fon neyse iPhone için de aynı anlama gelmektedir. 2025 tarihinde çıkan cihazda dahi bu terimi görebilirsiniz. Böylelikle bu güzel özelliğin ne anlama geldiğini öğrenmiş olduk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.