Teknoloji

iPhone İyileştirilmiş Pil Şarjı Ne Demek?

iPhone konusunda siz değerli okuyucularımızla bilgiler paylaştık. Genelde internet üzerinde fazla bilgi bulunmayan, ilginç sorular hakkında başlıklar atmaktayız. Ancak bu konuda görüyoruz ki Apple resmi websitesi oldukça karmaşık ve uzun bilgiler vermiş. Bilgiyi alıp hızlıca kaçabilmeniz için kısaca şu iyileştirilmiş pil şarjı konusundan bahsedelim. iPhone kullanıcılarıyla aniden biten pil durumu hakkında sıklıkla dalga geçilir. Aslına bakarsanız, çok da boşa bir yorum değil.

İyileştirilmiş pil şarjı demek, ev ve işyerleriniz gibi çok vakit geçirdiğiniz yerde pilinizin ömrünü uzatabilmesi amacıyla yavaş bir şekilde şarj edilmesidir. Bu yöntem sayesinde piliniz daha istikrarlı ve yavaş şarj olacaktır. Sistemin gelişmesiyle birlikte artık telefonunuzun bataryası 3-4 ayda rahmetli olmasını engellemiş olursunuz. 

Sonuçta bu iyileştirilmiş pil şarjı çok iyi özelliklere sahip gibi görünse de Tozlu Mikrofon olarak sizlere kullanmanızı önermiyoruz. Bunun sebebi telefonun şarj olmasını çok uzun sürelere çıkarmasıdır. Evden çıkmanız gerektiği, aceleniz olduğu zamanlarda sizi mahcup edece bir özelliktir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.