Teknoloji

iPhone Gevey Ne Demek?

Apple iPhone cihazlar özellikle son zamanlarda yurtdışından daha fazla sipariş edilmeye başlandı. Yüksek kur sebebiyle vatandaşlar daha kolay bir şekilde iPhone elde edebilecekleri ülkelerden temin etme yoluna gidiyor. Ancak bu bazı cihazlarda sim etkin değil gibi bir hatayla karşı karşıya kalmanıza sebep olabiliyor. İşte gevey de tam olarak bu noktada devreye giren ufak bir aparat. Cihaz hata verirken bu ürün gibi bir fiziksel müdahale yapılmadığı sürece operatör sim kartını desteklemesi tamamen imkansız.

iPhone gevey demek, sim yuvasına takılan ufak bir aparat sayesinde sim etkin değil hatasını atlamanıza yardımcı olur. Böylelikle cihaz tıpkı üretildiği ülkedeki gibi sorunsuz olarak çalışmaya devam eder. Bu tür ürünlerin montajı çok kolaydır ve birkaç saniyede kendiniz bile rahatlıkla yapabilirsiniz.

Bazı telefoncularda hat açma işlemi olarak tabir edilen bu ucuz gevey kartının cihazınıza takılmasına boşu boşuna yüzlerce lira ödemeyin. Bu piyasa şartlarına göre oldukça ucuz bir parçadır ve internette güvendiğiniz bir siteden temin ederek montajını kendiniz yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.