Teknoloji

iPhone’unuz Tehlikede Ne Demek?

Teknoloji kategorimizde önceki makalelerimizde iPhone cihazlarla ilgili çok detaylı bilgileri siz değerli okurlarımız ile paylaşmıştık. Yazılarımız için başlık araştırması yaparken ‘iPhone’unuz tehlikede!’ Şeklinde garip bir arama terimine denk geldik. Bu uyarıyı çoğu kullanıcı gerçekten telefonuna virüs bulaştığını düşünerek heyecanla onaylama yoluna gidiyor ve asıl işte o zaman telefonuna virüs bulaşıyor. Peki bu uyarınıb tam olarak anlamı ne? Gelin birlikte hızlıca incelemeye çalışalım.

Apple iPhone cihazlar sizin rahat kullanımınız amacıyla özenle tasarlanmıştır. Çoğu kişi buna yalnızca görünüş olarak baksa da telefonun genel kullanımı esnasında ortaya çıkabilecek yazılımsal problemlerin önüne geçmek için de özel bir altyapı kullanılmıştır. Eğer cihazınızda iPhone’unuz tehlike altında gibi bir uyarı görürseniz sakın inanmayın! Bu uyarı genellikle virüs bulaşmış internet sitelerinde ortaya çıkar ve asıl tıkladığınız anda virüs bulaşmasına sebebiyet verir.

Özetle, Apple orijinal olarak size bu şekilde bir uyarı göndermez. Asla bu türden yazılara inanmayıp, Safari uygulamasından tamamen çıkış yapın. Telefonunuz virüse karşı iyi bir korumaya sahip olduğundan endişelenmenizi gerektirecek bir durum yoktur. Apple Care destek hattını arayarak verdiğimiz tüm bu bilgileri teyit edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.