Teknoloji

Samsung Çamaşır Makinesi 5UD Ne Demek?

Samsung çamaşır makinelerinde ‘’5UD’’ kavramıyla karşılaşıyorsanız bunun nedeni makine içerisinde olağan durumdan daha fazla köpük olmasından kaynaklanır. Makine köpürme yaratırken gösterge paneline bu ifade gelerek bir sorun olduğundan söz eder. Bahsettiğimiz durumun yanında farklı olarak bir de fazla deterjan kullanımı gelmektedir. Eğer ki çamaşır makinesine olması gerektiğinden fazla deterejan kullanırsanız ‘’5UD’’ problemiyle karşılaşabilirsiniz.

Farklı marka çamaşır makinelerinde de meydana gelebilen bu sorunu çözmek oldukça basittir. Alt kısımda bahsedeceğimiz birbirinden farklı maddeleri uygulayarak sorundan kurtulabilirsiniz.

  • Deterjan miktarını azaltarak tekrardan çalıştırmayı deneyiniz.
  • Kalitesiz deterjan kullanıyor olabilirsiniz. Normal kullandığınızdan daha farklı bir markayı kullanarak tekrardan sorunu yaşayıp yaşamadığınızı kontrol ediniz.
  • Tahliye filtresini kontrol ediniz. Filtre içerisinde bulunan su, bu kavramla karşılaşmanızı sağlayabilir. O yüzden filtreyi uygun şekilde çıkartıp temizleyerek tekrardan yerine yerleştiriniz.

Bu iki adımı denedikten sonra sorunla karşılaşmaya devam ediyorsanız direkt olarak teknik servise ulaşmanızı tavsiye ediyoruz. Kendilerine durumu aktardığınız taktir de kolaylıkla problemi çözebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.