Teknoloji

iPhone Menşei Ne Demek?

Menşei kelime anlamı olarak üretilen yer olsa da iPhone cihazlarda kullanılan bu kavram bir miktar farklı. Bu açıdan iPhone bir cihaz almadan önce bu kısa yazımızı okumanız, sizleri daha bilinçli alışveriş yapmaya yöneltecektir. Önceki Teknoloji makalelerimizde iPhone cihazlar hakkında yüzlerce detaylı bilgi vermiştik. Bunun gibi başka bilgiler edinmek isterseniz, sitemizin arama kutucuğunu kullanmanız mümkündür.

iPhone menşei demek, cihazın üretildiği yeri değil satıldığı yeri ifade etmektedir. Örneğin Almanya menşei bir cihaz aldığınızda o ülkeye özel olarak üretilmiş bir cihaza sahip olursunuz. Genel anlamda cihazın özelliklerinde hiçbir fark bulunmazken bazı çok ufak detaylarda değişiklik gösterebilmektedir. Ancak örneğin, garanti kapsamı gibi durumlara çok dikkat etmek gerekir. Bazı menşei ürünler Türkiye’de garantiyi desteklerken, bazı iPhone cihazlar ülkemizde hiçbir şekilde garantiyi kapsamamaktadır.

Özet olarak, Apple marka bir cihaz alıyorsanız menşei fark etmeksizin öncelikle ülkemizdeki garanti kapsamını ve servis durumunu detaylı bir şekilde araştırınız. Cihazınız replika değil, orijinal olsa da durum kesinlikle aynı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.