Sağlık

Mixovul Yanma Yapar mı?

Önceki sağlık makalelerimizde fitil ve tablet türünde yüzlerce ilacın kullanımından detaylı bir şekilde bahsetmiştik. Bazı ilaçlar ise vücutta veya tam uygulama bölgesinde yanmaya sebebiyet verdiğinden dolayı, yanma yapar mı? İsimli seriyi oluştutmaya karar verdik. Bu makalemizde çok kısa bir şekilde Mixovul isimli ilacın yanmaya sebep olup olmayacağından bahsedeceğiz

Mixovul isimli ilacın kullanılmasının asıl amaçlarından biri vajina bölgesinde oluşan yanma tedavisidir. Durum böyle olunca yanma yaptığına hastalar pek ihtimal vermemektedir. Ancak prospektüs üzerinden aldığımız bilgilere göre Mixovul yanma yapar. Ancak böyle bir durumla karşılaştığınız anda kullanmaya devam etmek yerine doktorunuza söylemeniz gerekmektedir. İlaca karşı bir alerjik reaksiyon gelişmiş ya da başka bir problemle karşılaşmış olabilirsiniz.

Buna ek olarak, ilacı kullanmadan önce prospektüsü detaylı bir şekilde okumalı ve doktorun tüm önerilerine harfiyen uymanız gerekmektedir. Aksi takdirde doğum kontrolü için kullanılan yöntemlerin etkisi azalması hatta sağlığınızı ilgilendiren sorunlarla karşı karşıya kalmanız mümkün olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.