Sağlık

Voltaren Ödem Yapar mı?

Eklem ile ilgili ağrılarda genellikle etraftan alınan cahilce tavsiyeler ile ya da evde bulunan kremler ile uygulama yaparak tedavi edilmeye çalışılmaktadır. Bu kendinize yapabileceğiniz büyük bir kötülük olabilir. Voltaren krem gibi ilaçları kullandığınız esnada doktorunuzun ya da eczacınızın tavsiyesine uymanız gerekmektedir. Bu makalemizde ödem serisine Voltaren ile devam ederek Voltaren ilacının ödem yapıp yapmadığından bahsedeceğiz.

Voltaren ödem yapar. Ancak bu prospektüs üzerinden aldığımız bilgiye göre nadir görülen bir yan etkidir ve normal şartlardan böyle bir etki görüldüğü anda tedavi derhal kesilmeli ve doktota başvurulmalıdır. Ayrıca ödem ile birlikte deride renk değişimi, kalp atım hızında değişiklik gibi etkiler görülürse derhal en yakın hastanenin acil bölümüne başvurmanızı öneririz. Bu sizin açınızdan en sağlıklısı olacaktır.

Özetleyecek olursak, Voltaren gibi ilaçların ödem yapması normal bir durum değildir ve yan etkiyi ifade eder. İlaca karşı bir alerjiniz gelişiyor olabilir. Bu da size yarardan çok zarar getirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.