Papara Çip Hatası Çözümü

Kredi ve Banka kartlarında oluşan manyetik ve çip hataları zaman zaman karşılaşılan klasik hata türlerindendir. Ancak bu hata Papara Klasik ve Papara Black kartlarında daha sık karşılaşılmaktadır. Bunun sebebi kartların kalitesinden veya bu kartların diğerlerine nazaran çok daha aktif kullanılmasından kaynaklanıyor olabilir. Sorun her ne olursa olsun bu makalemizde sorun yaşandığında uygulanabilecek adımlardan tek tek bahsedecek ve sizlere çözüm sunacağız. Kartla ilgili bir sorun yaşadığınızda etrafınızdaki kişilerden değil, yalnızca Papara müşteri hizmetlerinden destek alınız aksi takdirde bir de üstüne dolandırıcı mağduru olabilirsiniz. Uyarımızı da yaptığımıza göre adımlara geçelim.

Papara Çip Okumuyor Ne Yapmalı?

Bu durumda kartın içine şifrelenmiş ve yalnızca yetkili tarafından yerleştirilen kodlara ve yapısına müdahale edemeyeceğimizden dolayı açıkcası uygulanacak adımlar çok kısıtlı.

  • Kartınızı başka bir POS cihazında ya da ATM’de deneyiniz,
  • Kartın çipinde bir leke bulunuyorsa tahriş etmeyecek hafif nemli bir bezle siliniz,
  • Hata ısrarla devam ediyorsa uygulamadan kartı iptal edin,
  • Müşteri hizmetlerini arayarak tamamen ücretsiz olarak yeni bir kart talep edebilirsiniz.

Bu hatayı nadiren de alıyor olsanız sorun fiziksel problemden kaynaklandığı için vakit kaybetmemek adına doğrudan yeni kart istemeniz daha iyi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting