İşcep Kart Şifresi Değiştirme

Kredi kartı veya banka kartı şifre değiştirme işlemi, kart güvenliğiniz açısından büyük önem taşımaktadır. Yeni kartınız için işcep şifre belirleme konusunda bilgi verebileceğimiz gibi benzer işlemleri takip ederek halihazırdaki kartınızın şifresini de mobil uygulama aracılığıyla rahatlıkla değiştirebilirsiniz. Böylelikle çağrı merkezinde uzun süreler sıra beklemek yerine anlattığımız adımları uygulayarak sadece 20-30 saniye içinde yeni kart şifrenizi alabilirsiniz. Yeni belirlediğiniz şifreyi beklemeden anında alışverişinizde kullanabilirsiniz. Aktif olma süresi anlıktır.

1. İşcep Uygulamasına Giriş Yapınız

Önceden belirlediğiniz uygulama şifresi ile mobilden uygulamaya giriş yaptığınızda sol üstte bulunan üç çizgi imgesine dokunarak menüye ulaşınız.

2. Kart Ayarlarım Menüsüne Giriniz

Açılan menüde kartlarım ardından, kart ayarlarım kısmına giriş yapınız ilgili menüler takip etmeniz gereken adım sırasıyla aşağıda verilmiştir.

Şimdi bu aşamadan sonra ‘şifre belirleme’ alanına dokunarak aşağıdaki gibi yeni şifrenizi giriniz. Eğer birden fazla banka ve kredi kartınız bulunuyorsa şifresiniz değiştirdiğiniz kartın doğru olduğundan emin olunuz. Diğer türlü yanlış bir işlemde belirlediniz sanıp alışverişinizde şifreyi 3 kez üst üste yanlış girerseniz kartınız bloke olacaktır.

İşcep yeni şifre belirleme işlemini de aynı adımları takip ederek elinize ulaşan kartın son dört hanesi ile kontrol ederek gerçekleştirebilirsiniz.

Yine de desteğe ihtiyaç duyarsanız menünün sol alt kısmında bulunan bize ulaşın kısmından çağrı merkezine robot operatör beklemeden direkt ulaşarak işleminizi daha hızlı bir şekilde kolayca halledebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.