Mimari

İskan Raporu Olmadan Kredi Çekilir mi?

Bu makalemiz hem ev almak isteyenler hem de satmak isteyenler için önemlidir. Bunun sebebi iskan olmayan bir ev her iki taraf için problem teşkil edebilir. Mimari ve ekonomi kategorimizde bu konularla ilgili yüzlerce makale bulunmaktadır. Yine de sorununuza çözüm bulamamanız halinde yazı altına yorum bırakırsanız çok seri bir şekilde dönüş yapacağımızı söyleyebiliriz.

İskan raporu bir evin o bölgede resmi olarak dairenin çerçevelenmiş bir şekilde varlığını kanıtlayan belgedir. Bu açıdan bakıldığında sadece kredi için değil, normalde de ev alırken iskan raporu olması sizin için büyük bir avantaj olacaktır.

İskan raporu olmadan kredi çekilmez. Banka sizden ev kredisi için iskan raporu isteyecektir. Aynı şekilde evini satan kişiler için de problem olmasının sebebi eve talip olan kişilerin çoğu kredi ile alacaklarından dolayı bu noktada sıkıntı yaşayıp vazgeçmektedirler. Evinizi hiçbir şekilde kredili ürünle vermeniz mümkün olmayacağından sadece nakit olarak satabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds