Otomobil

Jumper Yağ Lambası Söndürme Çözümü

Jumper Yağ Lambası Söndürme Çözümü nedir? Daha önceki yazılarımızda otomobillerle ilgili çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca Jumper’ın yağ lambası söndürme çözümünden ve arızanın temel nedenlerinden söz edeceğiz.

Jumper Yağ Lambası Söndürme Çözümü

Jumper model aracınızda Yağ Lambasının sürekli olarak veya sadece yanması birçok soruna işaret ediyor olabilir. Bu sorunların başında gelen yağ pompası ve yağ müşürü en çok rastlanılan problemlerdendir. Eğer iki parçada da sorun olduğu tespit edilirse hızlı bir şekilde değiştirilir ve çözüme kavuşturulur. Lakin araç içerisinde neden dolayı sorun olduğunu tespit etmek oldukça zordur. Çünkü söylediğimiz gibi bu göstergenin yanması birçok soruna neden olabiliyor.

Jumper Yağ Lambası Söndürme Çözümü Görseli

Temel nedenler şu şekildedir

  • Yağ Müşürü arızalı olma ihtimali,
  • Yağ pompası arızası,
  • Yağın kalitesinin düşük olması ve zarar verici maddeler içermesi,
  • Araca uygun olmayan yağlar kullanmak Yağ Lambasının yanmasına neden olmaktadır.

Aracınız bu hatayı verdikten sonra kendi başınıza yapabileceğiniz bir şey yok. Eğer bilginiz olmadığı taktirde yapmaya çalışırsanız başınıza daha büyük sorunlar alabilirsiniz. Bu yüzden bir çekici çağırmalı ardından Yetkili Servislere giderek çözüm yolları aramalısınız.

Görsel Kaynak: https://en.wheelsage.org/citroen/jumper/exact/pictures/xnm14p

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds