Kadir Mısıroğlu Öldü mü? Kadir Mısıroğlu Yaşıyor mu?

Kadir Mısıroğlu öldü mü? Kadir Mısıroğlu yaşıyor mu? Atatürk’e karşıtlığı ile bilinen ve sık sık Atatürk’e hakaret eden konuşmaları ile gündeme gelen Kadir Mısıroğlu, 24 Ocak 1933 yılında Trabzon’a bağlı Akçaabat’ta dünyaya geldi. Şu anda 85 yaşında olan Kadir Mısıroğlu hakkında en çok merak edilen soruların başında hayatta olup olmadığı, ölüp ölmediğidir. Peki Kadir Mısıroğlu yaşıyor mu? Öldü mü? 

Ünlü tarihçi Kadir Mısıroğlu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 

Ayak parmağındaki bir hastalık nedeniyle Kasım 2017 tarihinden itibaren konuşmalarına ara veren ve hastanede olmasından dolayı gündemden uzak düşen Kadir Mısıroğlu, hastalığının geçmesinin ardından Mayıs 2018’de tekrar Kısıklı’da Cumartesi Sohbetlerine devam etmişti. Kadir Mısıroğlu’nun hastalığı daha sonra yeniden nüksetmiş ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmiştir. 

İlginizi Çekebilir:  Mehmet Özhaseki, “Reis” ve “Uzun Adam’’dan Sonra Erdoğan’ın Yeni Lakabını Buldu: Ağa

Beni Öldürmek İstediler 

Kasım 2017’de hastalığı nedeniyle Çapa’ya kaldırılan Kadir Mısıroğlu, buradan çıktıktan sonra çarpıcı açıklamalarda bulundu. Çapa’daki durumun içler acısı olduğunu ifade eden yazar Kadir Mısıroğlu, bu süre zarfında yaşadıklarını anlattı ve “beni öldürmek istediler” diye konuştu. Doktorların vatandaşları insan gözünde görmediklerini söyleyen Kadir Mısıroğlu, Çapa’daki durumdan ve doktorlardan da sitem etti. İşte video;

İlginizi Çekebilir:  Sigaraya Başlatan En Büyük Neden: Sosyalleşmek

Erdoğan Ziyaretine Gitmişti

Bir ara Kadir Mısıroğlu’nun öldüğü söylentilerinin dolaştığı sırada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tarihçi yazar Kadir Mısıroğlu’nu hastanede ziyaret etmiş ve bu ziyaret çok konuşulmuştu. 

Çapa’dan FSM’ye

Erdoğan’ın talimatı üzerine Çapa’dan Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan tarihçi Kadir Mısıroğlu, tedavisine bir dönem burada devam etti ve daha sonra buradan taburcu oldu. 

Atatürk’e ve Laikliğe Düşman 

Özellikle kaleme aldığı eserlerle gündeme gelen ve sık sık eleştiri oklarının hedefi haline gelen Kadir Mısıroğlu, Atatürk’e ve laikliğe düşmanca tutumları ile öne çıkıyor. Örneğin Kadir Mısıroğlu, bir konuşmasında “keşke Yunan galip gelseydi” demiş ve bu sözler çok konuşulmuş, Mısıroğlu büyük tepki toplamıştı. Aşağıdaki videoda da Atatürk için sarf ettiği sözleri izleyeceksiniz.

İlginizi Çekebilir:  Tiktok Fenomeni Cody Mehmet Çatal Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara