Sağlık

Kapril 25mg Su ile İçilir mi?

Önceki makalelerimizde kalp damar sağlığı ile ilgili ilaçlardan bahsetmiştik. Bu ilaçların hekim kontrolünde kullanılması ve tavsiyelere dikkatlı bir şekilde uyulması hayati derecede önemlidir. İlacın çalışma mekanizmasında damarları genişleterek rahatlatması ve böylelikle tansiyonu düşürücü etkisi bulunduğundan dolayı her gün aynı saatte alınması gerekir. İlacın kullanımı ile ilgili de dikkat etmeniz gereken, diğer ilaçlardan farklı birkaç husus bulunmaktadır. Bu bölümünüzde su ile kullanımın etkilerine prospektüsten alınan bilgiyi yorumlamadan sizlerle doğrudan paylaşacağız.

Kapril 25 mg Su ile İçilmez!

Tansiyon ilaçlarının birçoğu dil altı hapı sınıfına girmektedir. Kapril isimli ilaç da bu gruba dahil olduğundan dolayı size kullanım hakkında en iyi bilgiyi doktorunuz veya eczacınız verecek olsa da su ile içilmesi halinde ilacın etkisi engellenebilir. İstikrarlı bir tedavi sağlayabilmek amacıyla bu hususa dikkat etmeniz gerekmektedir.

Sonuç olarak; yüksek tansiyon, kalp yetmezliği gibi kullanma sebebiniz her ne olursa olsun ilacı aynı şekilde ve doğru kullanmaya dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.