Vectra C Lastik Basınç Sensörü Resetleme

Vectra C Lastik Basınç Sensörü Resetleme nedir, nasıl yapılır? Daha önceki yazılarımızda otomobillerle ilgili çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca Vectra C modelindeki basınç sensörü resetleme arızasından söz edeceğiz.

Vectra C Lastik Basınç Sensörü Resetleme

Vectra C modellerinde güvenlik sistemi olan en önemli yapılardan bir tanesi de Lastik Basınç Sensörüdür. Bu sensör çalıştığı zamanlarda araç lastiklerinin basınçlarını ölçerek sürücüyü bilgilendirmeyi amaçlar. Lastiklerin yan kısmında bulunan sensörler araç beyni ile iletişimi her an her saniye kurmaktadır. Eğer olası bir durumla karşılaşırsa beyinde size arıza kodları veya lambalar ile bilgilendirmektedir.

Aracınızı kullanıyorken bu hatayı aldıysanız yüksek ihtimalle aracınızın lastiklerinden bir tanesi patlamıştır. Eğer araç lastiklerinizin tamamı sağlam bir şekilde duruyorsa sensörün yanma nedeni sensörlerden kaynaklanmaktadır. Sensörü söndürmek veya resetlemek istiyorsanız Lastik Basınç Uyarı sisteminin fiziksel veya dijital düğmesine birkaç saniye basmanız yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.