Hayvanlar

Karga Kuş Yumurtası Yer mi?

Kargalar genelde etçil ve otçul olarak beslenirken, kimi zaman karga kuş yumurtası yer mi? İnsanlar tarafından merak edilebilmektedir. Doğal ortamlarında yaşamlarını sürdürürken, yabani kargalar genelde beslenme alışkanlığı arasında kuş yumurtası yeme gibi bir durumları genelde söz konusu olmaz. Fakat bazı karga türleri kuş yumurtası ile beslenebilirken, kimi zamanda kargalar aç kaldıkları takdirde kuş yuvalarına girerek kuş yumurtalarını yiyebilirler. 

Karga kuş yumurtası yer mi? Soran kişiler için verecek olduğumuz cevap, ilk etapta karganın beslenme rutini arasında kuş yumurtasının olmadığıdır. Fakat özellikle yoğun şehir yaşamı içerisindeki zaman kargalar yemek bulmakta zorlandıkları takdirde, kuş yuvasındaki yumurtaları da yemek öğünleri arasında tüketebilirler.  

Her ne kadar kargalarda yumurta yeme durumu nadiren gözükse de hiç yemiyor diye bir şey söylemek mümkün değildir. Bundan dolayı duruma bağlı olarak, kargalar kuş yumurtası yiyebilirler. İlk etapta kendi beslenme rutini ile karınlarını doyurmak isteyen ve avlanarak doğal ortamlarında karınlarına doyurmak isteyen kargaların, ilk etapta kuş yumurtasını ana öğün olarak kabul etmediklerini belirtmemiz gerekir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.