Hayvanlar

Kuş Makarna Yer mi?

Kuşlar makarna yer mi? Özellikle evin bahçesine veya pencere kenarına makarna koyarak kuşların beslenmesini isteyen kişilerin, merak etmiş olduğu sorudur. Fakat kuşlar genellikle tohum, böcek ve meyve ağırlıklı besinler ile beslenmeyi tercih ederler. Makarnalar ise işlenmiş bir gıdadır ve kuşların ilk etapta tercih etmiş olduğu yiyecekler arasında değildir. Fakat nadiren de olsa kuşların makarna yedikleri gözlemlenebilir. 

Kuş makarna yer mi? Soran ve kuşun kimi zaman makarna yediğini öğrenen kişiler için söylemeliyiz ki asıl besin kaynağı olarak kuşların tercih etmiş olduğu besin makarna olmadığı için kuşun protein, vitamin ve mineral ihtiyacını karşılayabilmesi için sürekli yemiş olduğu besinler daha önemlidir. 

İster evcil kuş olsun isterse de doğadaki kuşları belirli bir alana makarna veya farklı besinler koyarak beslemek isteyen kişiler olsun, ilk olarak kuşun beslenme alışkanlığına uygun olacak şekilde tohum veya sebzeler gibi besinler ile beslemeniz gerekir. Bu besinler sayesinde, kuşların ihtiyaç duymuş oldukları gerekli besin maddeleri sağlanmış olur. Makarna işlenmiş gıda olduğu için kuşa verildiği zaman, kuşun sağlıksız bir beslenme ile karnını doyurmuş olması durumu söz konusu olacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi