Yemek

Karton Bardakta Kek Olur Mu?

Kek yaparken yalnız kalıp bulamadığınızdan değil az miktarda kek yapabilmek için de karton bardak kullanmak istiyor olabilirsiniz. Böyle farklı durumlarda Karton Bardakta Kek Olur Mu? sorusuna detaylı olarak cevap verelim.

Karton Bardakta Kek Olur Mu?

Cupcake tadında ve kıvamında kek hazırlamak için karton bardak kullanarak kek yapmak mümkündür. Karton bardakta kek yapılırken en çok dikkat edilmesi gereken nokta fırın seçimidir. Karton bardaklar ısıya dayanıksız olmalarından dolayı normal fırında ısıya dayanamayarak erirler. Bu da kekinizin mahvolmasına neden olur. Bu nedenle kartonda kek yapacağınız zaman mikrodalga fırın kullanmalısınız.

Karton bardakta kek hazırlanırken; normal kek yaptığınız gibi tüm malzemeleri hazırlayın ve kek harcınızı dilediğiniz gibi hazırlayın. Kek harcı hazırlandıktan sonra karton bardakların yarısına kadar kek harcını dökün. Kek kabaracağından dolayı tam doldurmamalısınız. Ayrıca karton bardakları asla yağlamamalısınız. Kek bardaktan çok kolay bir şekilde çıkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds