Sağlık

Kayısı Çayı Kilo Verdirir mi?

Kayısı çayı kilo vermek isteyenler tarafından yoğun ilgi gösterilen bir çay türü. Dedikoduları bir tarafa bırakarak kayısı çayı kilo verdirir mi? Sorusuna net bir cevap vereceğiz. Öncelikle kilo vermenin mantığındaki yaktığınız kalorinin aldığınızdan daha fazla olması gerektiren basit bir matematiğe dayalı olduğunu unutmamalı. Kayısı çayı gibi içecek ya da yiyecek türleri ile tek başına kilo vermek mümkün değildir. Kayısı çayı kilo verdirmez! Yalnızca sağlıklı beslenme sürecinizde içerdiği yüksek lif oranı sayesinde sindirim sisteminize yardımcı olur.

1 fincan kayısı çayı günlük toplam lif ihtiyacınızın yaklaşık %12’sini karşılar.

Peki kayısı çayının kilo verdirdiği söylentisi nereden geliyor? Kilo verme konusunda hamurişleri ve kızartmalar gibi zararlı yiyecekleri bi tarafa bırakmak çok zor olduğundan. Kolay para kazanma yoluyla insanların dolandırılması gibi yalnızca kayısı çayı gibi içeceklerle kilo vereceğiniz iddaaları medyada dolaşır. Ancak düzenli ve dengeli beslenme işin en önemli anahtarıdır. Hiçbir yiyecek ya da içecek size tek başına kilo verdirmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds