Hayvanlar

Kedi Alerjisi Öksürük Yapar mı?

Hayvanları hepimiz çok severiz. Hele ki bu hayvanlar evimizdeki kedi gibi bizim parçamız olan bir dostumuzsa. Ancak bu dostluk bize bazı zamanlarda bir miktar zarar verebilir hale geliyor. Kedi alerjisi olduğunuzdan şüpheleniyorsanız, öksürük bu belirtiler arasında önemli bir gösterge olarak görülebilir.

Kedi alerjisi öksürük yapar. Alerji insan vücudunun belirli bir madde ya da canlıya karşı reaksiyon göstermektedir. Genellikle alerji olduğundan burun akması, kaşıntı gibi sebeplerden dolayı şüphelenilir. Ancak öksürük de bir belirti olabilmektedir. Kedi tüyü minik şekilde boğazınıza kaçtığında ya da burnunuzun yakınında olduğunda öksürük, balgam gibi belirtiler görebilirsiniz.

Ancak merak etmeyin! Bu konuda bir alerji uzmanı hekime danıştığınız zaman detaylı bir şekilde neye alerjiniz olduğunu anlayabilmeniz için tetkik, test yapılmaktadır. Ayrıca bunun sonucuna göre öksürük probleminizi kesecek tablet ya da sprey formunda ilaçları size reçete edebilir. Sadece çok nadir durumlarda ve alerjiniz çok ilerlediyse kedinizden uzak kalmanız gerekecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi